Handen schudden
De tijd van de nieuwjaarsrecepties ligt weer achter ons. Ook dit jaar mocht ik er weer verschillende bezoeken; afgelopen vrijdag was de jaarlijkse receptie voor ChristenUnie-raadsleden, bestuursleden, wethouders en statenleden de laatste in de rij.
Het is een goede gewoonte dat we twee keer per jaar alle 'collega's' die in Flevoland voor de ChristenUnie actief zijn uitnodigen; aan het begin van het nieuwe jaar op een nieuwjaarsreceptie, tegen de zomer voor de traditionele barbecue. Door elkaar informeel te ontmoeten is het makkelijker om elkaar ook op te zoeken wanneer we elkaar nodig zijn. Dit geldt bijvoorbeeld voor de contacten tussen statenleden en raadsleden, maar evenzogoed ook voor de contacten tussen raadsleden onderling.
Al die nieuwjaarsbijeenkomsten hebben een belangrijke overeenkomst met een onderwerp waar provinciale staten onlangs een werkconferentie aan hebben gewijd. Ik bedoel hiermee de bijeenkomst over netwerken waarin de provincie deelneemt en de manier waarop we lobbien voor belangrijke onderwerpen. Een lobby werkt alleen wanneer de zender en de ontvanger van de boodschap elkaar kennen en/of vertrouwen. Daarom is het ook in de rol van statenlid belangrijk om een actief netwerk te hebben, te onderhouden en uit te bouwen. Dit geldt natuurlijk voor elke dag, maar om zo aan het begin van het jaar elkaar te zien draagt daar toch ook wel aan bij. Met deze wetenschap blijft het bezoeken van de recepties niet alleen goed vol te houden, maar ook nuttig voor Flevoland.
Roelof Siepel
- Labels
- Weblog