100 miljoen
De kredietcrisis en de aanstaande recessie houden Flevoland (en de rest van de wereld nog meer) flink bezig. In de afgelopen week moesten verschillende gemeentes en een enkele provincie met de billen bloot: geld dat tegen een aardige rente in IJsland was ondergebracht is misschien voor altijd verdwenen.
In het rijtje met slachtoffers viel mij de 100 miljoen van de provincie Noord-Holland op. In de provincie Flevoland hebben we het ook vaak over 100 miljoen: bedoeld wordt dan het bedrag dat wij in 15 jaar bij elkaar moeten sparen om een kleine bijdrage aan de schaalsprong van Almere te leveren. Niet zomaar een bijdrage, het geld is bedoeld om de samenhang tussen de grote stad Almere en haar achterland te verbeteren.
In Flevoland moeten we voor zo’n bedrag 15 jaar sparen; op dit moment nog redelijk pijnloos, maar hoe zal dat straks zijn als de recessie doorzet en ook de provincie de broekriem verder moet aanhalen? Ten onrechte wordt vaak beweerd dat ‘de provincies’ rijk zijn. Of zouden ze in Noord Holland zo rijk zijn dat die 100 miljoen niet eens gemist wordt?
Roelof Siepel
- Labels
- Weblog